Usługi Wszystko o zdrowiu

Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi technikami. Jeśli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się na przykład w razie konieczności wstawienia implantów czy koron, uszkodzeń dziąseł, dużych ubytków zębów oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu narośle lub nowotwory. Które metody bywają jednak wykorzystywane podczas kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, by zabiegi były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej wykonywanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych ubytków czy pacjentów po złamaniach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak łatwo się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych trudności. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, by stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma także nastrój w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych klientów, które wyszukamy między innymi w internecie bądź w gronie znajomych.