leczenie presbiopii, leczenie starczowzroczności kraków
Wszystko o zdrowiu

Cierpisz na starczowzroczność? Skuteczne leczenie presbiopii jest możliwe

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia w bliży, co praktycznie uniemożliwia użycie telefonu komórkowego czy laptopa, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek, a także wykonywanie szeregu innych czynności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka lub jej kompletnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być noszenie szkieł korekcyjnych, jednak rodzi to sporo trudności. Szkła do bliży zakłócają dostrzeganie dali, okulary progresywne bywają na ogół drogie, a modele dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wobec tego pozbycie się presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń powszednie czynności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uchronienie się od szeregu komplikacji przy podejmowaniu się niezbędnych, najprostszych czynności. Osoby mający tę chorobę (wypada zaakcentować, iż niekiedy pierwsze objawy presbiopii manifestują się zaraz po 40-tym roku życia) mają trudności z pisaniem czy korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie etykiety towaru) bądź przemieszczaniem się komunikacją publiczną (problemy ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Na domiar tego, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez zdolność dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów okazuje się dla chorego niewygodne. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieustannie pogłębia, a każde kolejne dwa lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – usunięcie wady w czasie pojedynczego zabiegu

Poza korektą z użyciem okularów, możliwe jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność zakładania okularów. Metody jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, aby w czasie pojedynczego zabiegu kompletnie zlikwidować wadę w obu oczach.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]