Witamina C to niesamowicie cenny pierwiastek, który leczy rozmaite schorzenia i wzmacnia układ odpornościowy. Polecany jest zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Od lat 60. posiada jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ostrych chorobach. Zobaczmy zatem jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Dożylne wlewy witaminy C – niezwykle mocne stężenie
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z warzyw), ponieważ sami nie jesteśmy w stanie jej wygenerować. Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu weryfikuje oddziaływanie witaminy C na leczenie poważniejszych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy i wielu innych. Medycyna weryfikuje zwłaszcza wpływ witaminy C na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre testy starają się udowodnić, że wprowadzenie niekonwencjonalnego leczenia może zapewnić o wiele lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie sporych porcji witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 20 gramów pomoże zwalczyć szereg poważnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – dawki weryfikowane przez onkologa
Sposób podawania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, niweluje możliwość pojawienia się działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych terapii (np. suplementów). Rezultaty mogą być zdumiewające – miażdżyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To specjalista decyduje o kierunku leczenia i ustala stężenie, ale żeby dostrzec ostateczne skutki, leczenie musi trwać około miesiąca.