Usługi Wszystko o zdrowiu

Implanty zębów – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także mają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie okresu leczenia – chory nie notuje żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać palenia tytoniu, gorących potraw oraz napojów zawierających alkohol. Istotne jest też wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból i opuchliznę.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Najlepiej zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi ze sporym stażem i korzystnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne informacje.