Wszystko o zdrowiu

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Tu skorzystasz z porady specjalisty w dziedzinie terapii małżeńskiej UK

Każda para może wpaść w przeróżne problemy. Na szczęście teraz można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich problemach okaże się pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary borykające się z najróżniejszymi trudnościami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w razie uzależnienia, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy między partnerami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności i zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta uświadamia partnerom jakie mają potrzeby i oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich kłopotów. Pary, które ukończyły terapię małżeńską mają wiedzę niezbędną do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy sprawiła, że dzisiaj bez problemu wyszukamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o własne małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek może wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339