Wszystko o zdrowiu

Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Zamów lasery wysokoenergetyczne na www.bardomed.pl

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia prawie każdej części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – doskonale nada się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach oraz leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, skręcenia stawów czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są również używane między innymi w leczeniu lumbago, ostrogi piętowej, zapalenia stawów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną budowę i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwone.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]