Wszystko o zdrowiu

Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Laserowa korekcja Kraków. Uzyskaj więcej szczegółów.

Praca w rozmaitych zawodach, codzienny komfort czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie kilka z powodów, które popychają nas do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach nieprzerwanie rośnie, na co wpływ ma zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej następstwem redukcja cen leczenia) oraz nadzwyczaj niskie niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych komplikacji, gdyż są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekcja wzroku – efektywność i małe ryzyko powikłań

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się imponujące efekty. Zmniejszając jej obwód i podnosząc środek, można z kolei usunąć dalekowzroczność. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym typem lasera używanego podczas procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego modelowania, a jednocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad wzroku przemawia multum czynników. Najważniejsze to z pewnością niska inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz prawie nie istniejące zagrożenie powikłań. Warto wspomnieć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – są także przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, ciążę i karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia czy schorzenia oczu takie jak zaćma.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]