Wszystko o zdrowiu

Masz wadę wzroku? Skonsultuj się z optometrystą

Skieruj się w to miejsce jeśli interesujesz się kliniką okulistyczną Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i w wielu przypadkach groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna oraz nieinwazyjna

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie starczowzroczności, jaskry, nadwzroczności, jak również szeregu innych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent błyskawicznie powraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze adekwatną technikę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych, zatem są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają między innymi na kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest testem koniecznym w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych i pozostałych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed operacją katarakty i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi problemami, takimi jak usuwaniem kaszaków czy ciała obcego z oka.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]