Nasze porady Strony internetowe w sieci Wszystko o zdrowiu

Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Przejrzyj stronę o zdrowiu.

W sieci da się nadzwyczaj prosto wyszukać informacje na dowolny temat. Internauci mają głównie słabość do odpytywania Google o kwestie medyczne, nierzadko wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o wizycie u lekarza dniami surfowania po sieci z nadzieją na samodzielne znalezienie odpowiedzi na palący problem. Ale czy to dobry model stosowania wiedzy publikowanej na stronach o zdrowiu i urodzie?

Portal o urodzie i zdrowiu nie jest alternatywą dla specjalistycznej porady lekarskiej

W tysiącach treści o dietach, medycynie i zabiegach estetycznych udostępnianych online jest sporo rzetelnych artykułów pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych taką tematyką i od lat pracujących w zawodach powiązanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z informacji zamieszczanych na blogach o urodzie lub zdrowiu nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na uznaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Portal o urodzie oraz zdrowiu, jeśli dostarcza wiarygodnych informacji, może natomiast być znakomitym źródłem pomocniczej wiedzy, która uprości internaucie poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Wpis z deskrypcją symptomów poprzedzających jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście. Natomiast poznanie w sieci dokładnego opisu zabiegu objaśnionego prostym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i ograniczyć stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl