Wszystko o zdrowiu

Pracownia Wibroterapii w Krakowie już działa – zapraszają AWF i Vitberg

Sprawdź więcej szczegółów o marce Vitberg na www.youtube.com/watch?v=UjB6L8FIPG4

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Badania i zajęcia dydaktyczne z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii przeznaczona jest do prowadzenia badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm ludzki. Prowadzone w niej będą także zajęcia dla studentów AWF-u z dziedziny fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej i kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została Pracownia Wibroterapii, posłużą także do regeneracji zawodników. krakowskiej pracowni przyczyniła się do tego, że urządzenia Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się produkty firmy Vitberg?

W najbliższych latach wyniki testów mogą pomóc w usprawnieniu treningów sportowców wyczynowych czy modernizacji terapii pacjentów. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z dziedziny biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany zostanie wpływ wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty badań będą porównywane z rezultatami laboratoriów z różnych stron świata.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]