Wszystko o zdrowiu

Szkolenia pierwszej pomocy

Coraz więcej przedsiębiorstw proponuje prowadzenie kursów z zakresu pierwszej pomocy. Różnią się pod względem ceny, metod nauki i zakresu. Z tego powodu warto dowiedzieć się uprzednio, na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu.

Szkolenia z pierwszej pomocy – komu się przydadzą?

Kurs z pierwszej pomocy to kurs, który przyda się każdemu. Nie wszyscy musimy umieć grać na skrzypcach lub mówić po francusku, jednak wszyscy powinniśmy być w stanie udzielić pomocy drugiemu człowiekowi w sytuacji niebezpieczeństwa. Bez względu na płeć warto wiedzieć, jak usztywnić złamaną nogę lub jak przeprowadzić resuscytację. Świadkiem niebezpiecznego wypadku możemy być w każdej chwili: w drodze do pracy, na wycieczce, na uczelni. Niezmiernie ważne jest, byz kursu pierwszej pomocy skorzystali nauczyciele, a także pracownicy dużych i małych firm.

Ile zapłacisz za szkolenia z pierwszej pomocy?

Koszt kursu pierwszej pomocy jest uzależnionazależy od jego liczby godzin oraz liczby uczestników. Im więcej godzin zajęć oraz partycypantów, tym koszt przypadający na 1 osobę jest niższy. Pamiętajmy jednak, że im mniej uczestników, tym więcej praktycznej wiedzy przyswoimy. Na zniżki możemy liczyć w przypadku kursu dla kilkudziesięciu osób. Ponadto, w Internecie można znaleźć również kursy otwarte – dla bardzo dużych grup. Nie musimy organizować szkolenia i zbierać grupy, a wystarczy zapisać się na wybrany kurs.