Wszystko o zdrowiu

Urządzenia Vitberg – wibroterapia lecznicza i profilaktyczna

Co warto wiedzieć o marce Vitberg?

Czym jest wibroterapia i jaki ma wpływ na organizm człowieka? Czy wspomaga leczenie niektórych chorób? Czy jest możliwość zakupu zestawy do wibroterapii dla prywatnego użytku? Odpowiedzi znajdziesz na portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia profilaktyczna i lecznicza, która opiera się na aktywacji pracy mięśni poprzez wysłanie przez stosowne urządzenie impulsu mechanicznego. Wibracjom można poddać całe ciało lub skupić się na jednym jego fragmencie. Wykorzystanie wibroterapii rekomendują lekarze medycyny sportowej, fizjoterapeuci i rehabilitanci.

Terapia wibracjami pomaga podnieść kondycję organizmu na wiele sposobów: usprawnia krążenie limfatyczne, wspomaga leczenie problemów urologicznych, poprawia perystaltykę jelit, a nawet może przyczynić się do nasilenia procesów metabolicznych i w rezultacie wspomóc proces odchudzania. Drgania urządzeń do terapii wibracyjnej ułatwiają relaksację pacjenta, uspokajają i niwelują stres, usprawniają krążenie w kończynach dolnych, a także wspomagają przepływ limfy i krwi, co wykorzystuje się w zapobieganiu objawów miażdżycy oraz zawału serca.

RAM Vitberg+ – zestaw do wibroterapii wyprodukowany w Polsce

Zainteresowanie terapią wibracjami wzrasta z roku na rok, jednakże pacjenci chcą używać urządzeń do wibroterapii również prywatnie, we własnym domu. Do takich osób skierowana jest oferta rodzimej firmy Vitberg, która opracowała Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+. Zainteresowanym wibroterapią firma Vitberg daje możliwość sprawdzenia swoich urządzeń w sieci poradni, rozsianych na terenie całego kraju.

Lokalizacja:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]