Wszystko o zdrowiu

W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Chcesz kupić aparat do magnetoterapii? Sprawdź www.bardomed.pl

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia też krążenie, zmniejsza obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele przenośne, wspaniale nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]