Wszystko o zdrowiu

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – zauważalne rezultaty już po trzech zabiegach

Mycie jamy ustnej po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, nakładki, pasty), nie gwarantują trwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty już po kilku zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika określa się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotne jest też właściwe dobranie PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.