Usługi Wszystko o zdrowiu

Zastosowania mikropigmentacji

Sprawdź więcej szczegółów o mikropigmentacji głowy na microclinic.pl.

Zapewne szukając usług gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie rzadziej używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Jednak możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się również w medycynie.

Mikropigmentacja włosów – zabieg alternatywny dla przeszczepu włosów

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się głównie kobiety szukające sposobu na zaoszczędzenie czasu przeznaczanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak pragną wyglądać na co dzień. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż nadal jest zabiegiem kosmetycznym, wywiera znaczne oddziaływanie na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezmiernie popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na deficyt pieniędzy nie może zdecydować się ogromny odsetek ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć poziom akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne tuszowanie bielactwa oraz blizn, a nawet optyczna rekonstrukcja brodawki sutkowej.

Mikropigmentacja medyczna to nie to samo co tatuaż

Pozornie zabieg ten wygląda jak stereotypowa usługa tatuażu. Linergistka albo linergista, albowiem tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego pigment. W przeciwieństwie do tatuażu ostateczny efekt nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? W trakcie mikropigmentacji barwnik wprowadzany jest w płytkie warstwy skóry, natomiast w trakcie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go o wiele głębiej. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka po kilku miesiącach barwnik stopniowo zanika. Dlatego jeżeli zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe tuszowanie łysiny albo przerzedzonych włosów, musi ona mieć świadomość, iż potrzebne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.

Lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]