Usługi z zakresu finansów Wymiar sprawiedliwości

Kredyt we frankach – pomoc prawna dla frankowiczów

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach lub polisolokaty. Zakres usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to też postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia czy unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła sprawy z bankami, m.in. z Raiffeisen Bank Polska, Bank Millennium, Getin Noble Bank oraz mBank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, by pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają również inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w sporządzaniu rozmaitego typu dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach szwajcarskich

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za nieobowiązujące, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.