Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okiennic można użyć również w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a równocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż pięknie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bowiem to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie wygodny. Dowolność ustawienia stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do wnętrza, co umożliwia m.in. przyjemne jego ściemnienie, gdy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy chcemy zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – bardzo prosta pielęgnacja

Możliwość regulacji przenikania światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Co więcej okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich czyszczenie jest nadzwyczaj łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]