Wszystko o zdrowiu Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Polacy stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: pyłki kwiatów, sadzę, roztocza, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Jak duża jest wydajność oczyszczacza powietrza?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest nabycie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu i energooszczędne.