Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Jeśli chcesz kupić panele drewniane, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę godzin, a każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – najlepiej zrobisz, czekając kilka dni, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pokoju. Zanim je położysz, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym pracować

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pokoju. Musisz więc zapewnić im odstępy przyścienne o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]