Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Zamów listwy drewniane na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]