shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne
Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Projektując aranżację domu, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na okna. W większości wypadków wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno zdobywające sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Na okna, ale także na drzwi – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod różnymi kątami, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wykonują je z płyt MDF, z drewna, jak również PCV. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże doskonale sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach widuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno rozpoznaje je z telewizji bądź kina, ponieważ te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd

Oprócz tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters doskonale wyglądają, mają one także zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie padającego światła: w upalne miesiące hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i da się je umieścić je na większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie ciekawy wygląd, a więc podwyższają wartość posesji. Warto dodatkowo zaznaczyć, że shuttersy są regulowane bez użycia łańcuszków, co posiadacze psotnych psów i kotów lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]