Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Rolety okienne – uniwersalna ozdoba każdego wnętrza

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wyliczane są rok w rok pośród trendów na modnie i nowocześnie zaaranżowane wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety okienne – dobierz je do stylu mieszkania?

Dobry producent oferuje kilkanaście, a czasem więcej wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, zebra i mini można kupić w szerokim wachlarzu barw.
Dobierz kolor podobny do Twojego pokoju albo postaw na barwę w kontraście do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która z reguły się sprawdzi, to szarość, beże, czerń oraz biel. Zwłaszcza szara barwa jest elegancka i efektowna, a przy tym pięknie rozświetla i powiększa optycznie pomieszczenia.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych mierzone są według stosunku szerokość x wysokość. Przedsiębiorstwa produkujące rolety proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości oraz od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Takie rolety będą pasować do okien o typowych parametrach.

Rolety okienne na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nietypowym rozmiarze, świetnym wyborem są rolety okienne robione na wymiar. Jeśli więc dostępne w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to innym pomysłem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego przewężenia rolet.