Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Potrzebujesz lampy solnej? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po świecie, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia przedmiotów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w trzech barwach

Lampy solne są ładne i bez przeszkód można je dobrać do wystroju pomieszczenia, bo występują w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo kuli czy też piramidy.

Lampy solne – dzięki nim szybciej się uspokoisz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie m.in. ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest subtelne i uspokajające, zatem rekomenduje się stosowanie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniczki na bibeloty i cudowne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]